Novinky

Rostliny zápasí s nedostatkem oxidu uhličitého
Občas se ekologie zcela rozchází s vědeckým poznáním. Rostliny trvě zápasí s nízkou koncentrací oxidu uhličitého ve vzduchu. Ekologové, vlády a korporace přitom vynakládají astronomické peníze na jeho dalším snížení. Jak fungují rostliny? Přežijí rostliny boj proti globálnímu oteplování?

Historie makrobiotiky
K pochopení makrobiotiky je dobré znát její historii.

Organofosfáty: Lidské zdraví, Novičok a včely
Co mají společného lidské zdraví, dvojitý agent Sergej Skripal otrávený Novičokem, a vymírající včely?

Měsíční fáze
Měsíc působí na Zemi mocnou silou. Pokud svoje konání přizpůsobíte měsíčním fázím, můžete zjistit, že některé věci půjdou snadněji, či s lepšími výsledky. A jak na to zjistíte v tomto článku.

Venuše neznamená jen partnerské vztahy
Dnes je příliš módní Venuše navléknout do hávu pouhých partnerských vztahů a milostného skotačení. Ve skutečnosti má Venuše mnohem bohatší obory působnosti a ovlivňuje každou sekundu života člověka.

Narodil(a) jsem se na rozhraní dvou znamení
Často dostávám dotazy od lidí, kteří se narodili na rozhraní dvou znamení. Jsem Rak, nebo Lev? Jsem Vodnář, nebo už ne? Každá kniha má trochu jiný rozsah dní pro určitá znamení, takže podle jedné jste Panna, podle druhé už Váhy. Jak to tedy je a jaké jste skutečně znamení?

Logika vědomí a logika podvědomí
Podvědomí je záhadná oblast, kterou se snažíme často pochopit běžnými lidskými zkušenostmi. V daném článku ukazuji, že logika vědomí (běžného lidského vnímání a praktického života) je zcela odlišná od logiky podvědomí. Podvědomí tedy pracuje zcela jinak, než bychom čekali a dokázali pochopit na základě běžných životních zkušeností.

Tělo jako zpětnovazební kybernetický systém
Lidské tělo je chytrý systém, který reaguje na jakýkoli podnět pokusem udržet svou vnitřní rovnováhu. V textu popisuji termíny kybernetiky, i když lidským jazykem, jak se tělo pokouší dosáhnout rovnováhy. I jak to dopadá, pokud tělo tuto schopnost ztrácí.

Astrologie pro člověka nenarozeného na Zemi
Pustil jsem se do přemýšlení, jak by vypadal takový horoskop člověka, který by se narodil mimo Zemi, třeba při kosmické výpravě. A výsledkem je tento článek.

Jak poznat v horoskopu umělecké sklony?
V tomto článku se snažím popsat základní pravidla, jak lze rozpoznat umělecké sklony, či umělecký talent. Snažil jsem se do tohoto článku vložit vlastní zkušenosti a intuici.

Hyleg, aneb dárce života
Hyleg, téma spíše pro profesionální astrology je důležitým bodem používaným ve zdravotní astrologii pro hodnocení vitality člověka.

Vědecký důkaz astrologie – předpověď nemoci RDS
V roce 1977 americký tým Larryho Michalsona provedl vědecký test, zda astrologie je schopná předpovědět a pomoci v předpovídání nemoci RDS, která má na svědomí náhlé smrti novorozenců a pomoci je tak zachránit. Jedná se o velice seriózní výzkum, a dokázal platnost astrologie.

Znamení nejsou souhvězdí
Astrologická znamení (Beran, Býk, ...) jsou až příliš často zaměňována se souhvězdími na obloze. Vznikají tak častá nedorozumění a časté omyly. Článek vysvětluje, že znamení nejsou souhvězdí. A také že neexistuje žádné astrologické znamení Hadonoš.

Působení planet v různém věku
Planety na člověka nepůsobí stejně po celý život. Každá planeta má určité věkové období v lidském životě, kdy působí silně - zatímco v jiných dobách je její vliv slabší.