Novinky

Tělo jako zpětnovazební kybernetický systém
Lidské tělo je chytrý systém, který reaguje na jakýkoli podnět pokusem udržet svou vnitřní rovnováhu. V textu popisuji termíny kybernetiky, i když lidským jazykem, jak se tělo pokouší dosáhnout rovnováhy. I jak to dopadá, pokud tělo tuto schopnost ztrácí.

Astrologie pro člověka nenarozeného na Zemi
Pustil jsem se do přemýšlení, jak by vypadal takový horoskop člověka, který by se narodil mimo Zemi, třeba při kosmické výpravě. A výsledkem je tento článek.

Jak poznat v horoskopu umělecké sklony?
V tomto článku se snažím popsat základní pravidla, jak lze rozpoznat umělecké sklony, či umělecký talent. Snažil jsem se do tohoto článku vložit vlastní zkušenosti a intuici.

Hyleg, aneb dárce života
Hyleg, téma spíše pro profesionální astrology je důležitým bodem používaným ve zdravotní astrologii pro hodnocení vitality člověka.

Vědecký důkaz astrologie – předpověď nemoci RDS
V roce 1977 americký tým Larryho Michalsona provedl vědecký test, zda astrologie je schopná předpovědět a pomoci v předpovídání nemoci RDS, která má na svědomí náhlé smrti novorozenců a pomoci je tak zachránit. Jedná se o velice seriózní výzkum, a dokázal platnost astrologie.

Znamení nejsou souhvězdí
Astrologická znamení (Beran, Býk, ...) jsou až příliš často zaměňována se souhvězdími na obloze. Vznikají tak častá nedorozumění a časté omyly. Článek vysvětluje, že znamení nejsou souhvězdí. A také že neexistuje žádné astrologické znamení Hadonoš.

Působení planet v různém věku
Planety na člověka nepůsobí stejně po celý život. Každá planeta má určité věkové období v lidském životě, kdy působí silně - zatímco v jiných dobách je její vliv slabší.